Starszy pan w domu opieki

Jim myślał, że ciężko mu będzie przeżyć dzień, w którym będzie musiał ostatecznie porozmawiać o tej decyzji z ojcem. Okazało się jednak – wbrew jego niepokojom-że obaj podeszli do tej sprawy bardzo spokojnie. Starszy pan nie był ani wstrząśnięty, ani zmartwiony. Chętnie przystał na propozy cj ę Jima, skoro ten uznał ją za właściwą. Dla niego samego nie miało to najwidoczniej większego znaczenia. Spakowali więc cały dobytek ojca. Nie bardzo wiedzieli, co zrobić z jego rzeczami osobistymi – albumami z fotografiami, zbiorem monet, książkami i meblami. „Poczekajmy jeszcze” – pomyślał Jim. „Najpierw zobaczymy, jak ojciec będzie się czuł w domu opieki. Potem zdecydujemy, co zrobić z mieszkaniem i całą resztą”. Dom opieki leżał w wiejskiej okolicy w okręgu Westchester, na północ od Nowego Jorku. Pokoje były widne, a okolica piękna. Jim cieszył się, że ojciec będzie mógł przy dobrej pogodzie chodzić na spacery. Ale na odchodnym miał łzy w oczach.

Wyobrażał sobie, jak to będzie z nim samym za jakieś trzydzieści lat. Jim odwiedzał ojca raz na dwa tygodnie. Podczas kilku pierwszych wizyt nie zauważył większych zmian. Miejscowy lekarz zapewnił go, że ojciec ma wszystko, czego mu potrzeba, i na nic się nie skarży. Kiedy po trzech miesiącach Jim przyjechał z wizytą, nie zastał ojca, jak to zwykle bywało, ani w sali telewizyjnej, ani w pokoju. Zapytał więc kierownika, gdzie go może znaleźć. „Jest piękne, wiosenne popołudnie. Na pewno wyszedł na spacer”. Jim, trochę zdziwiony, poszedł go poszukać. W końcu znalazł ojca siedzącego na ławce pod wielkim dębem obok siwowłosej pani, która wydała się Jimowi niezwykle sympatyczna. Oboje zaśmiewali się, prowadząc ożywioną rozmowę. I trzymali się za ręce! Ojciec był starannie ubrany, uczesany i ogolony, pachniał też płynem po goleniu Chanel, który dostał od Jima zaraz po przyjeździe do domu opieki, ale którego dotąd nie używał. „Ach, to ty, synu. Pozwól, że ci przedstawię Jennie.

Dodaj Komentarz

Designed by WordPress.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Osoby, które chorowały na gorączkę reumatyczną

Niezależnie od przyczyny rezultat jest zawsze ten sam. Można jednak łatwo zapobiec tej chorobie, przyjmując odpowiednie antybiotyki przed każdym planowanym...

Zamknij