Zabiegi odmładzające medycyny estetycznej Ciechanów

Lifting wolumetryczny – czyli jak medycyna estetyczna Ciechanów stara się cofać czas

Wraz z upływem lat włókna kolagenowe, które znajdują się w ludzkiej skórze słabną, w efekcie cera staje się wiotka i traci swój naturalny kształt i owal. Aby uniknąć zmniejszenia ilości tkanek podskórnych, nowoczesna medycyna estetyczna Ciechanów oferuje różnego rodzaju zabiegi wypełniające. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej polecanych metod, które rozpowszechnia medycyna estetyczna Ciechanów jest lifting wolumetryczny. W metodzie wykorzystuje się specyfiki wolumetryczne, których zadaniem jest zwiększenie objętości tkanek i poprawa ogólnego zarysu twarzy. Tego typu medycyna estetyczna Ciechanów nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Lekarz, który wykonuje zabieg aplikuje preparat głęboko w warstwę podskórna za pomocą igły. Wprowadzony implant ma bardzo elastyczną i miękką strukturę, a do tego jednolitą konsystencję, dzięki czemu jest niemal niewyczuwalny, a także niewidoczny z zewnątrz. Po implantacji preparatu wykonywany jest masaż, którego celem jest równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą pacjenta. Tuż po zakończeniu zabiegu widoczny jest już spektakularny efekt, na którego działanie możemy liczyć przez okres 18-24 miesięcy, poza tym wchłaniający się implant świetnie nawilża skórę, zapewniając jej odświeżony i zdrowy wygląd, dzięki któremu możemy poczuć się nawet kilkadziesiąt lat młodsze!

Co jeszcze może zrobić dla nas medycyna estetyczna?

Inną, równie interesującą metodą, która ma zapewnić nam wieczną młodość, jest Sculptra. W czasie zabiegu wykorzystywany jest kwas polimlekowy, dzięki któremu skóra pobudzana jest do produkcji włókien kolagenu, odpowiedzialnych za jej naprężenie, cera odzyskuje swoją naturalną elastyczność, staje się wygładzona i ujędrniona, a zmarszczki i fałdy znikają, co sprawia, że twarz odzyskuje zdrowy i młodzieńczy wygląd. Metoda w gruncie rzeczy oparta jest na naturalnym składniku – kwasie mlekowym, który jest całkiem biodegradowalny, a zatem w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu polimlekowego pod postacią zawiesiny do skóry właściwej pacjenta, po czym należy przez okres około 2 tygodni masować obszary, na których aplikowano substancję. Na widoczne efekty trzeba trochę poczekać, ponieważ odbudowa włókien kolagenowych w skórze jest procesem wymagającym cierpliwości, zaleca się wykonanie serii 2-4 zabiegów w sześciotygodniowym odstępie czasu. Długość trwania całej kuracji wynagradzana jest równie długim okresem utrzymania się rezultatów, który trwa około 2 lat. Metoda jest bezinwazyjna i opiera się na naturalnych procesach zachodzących w warstwie podskórnej. Medycyna estetyczna Ciechanów opływa w wiele tego typu sposobów przywrócenia młodego wyglądu swoim pacjentom w niemal każdym wieku. Nawet stosunkowo wysokie ceny za pojedyncze zabiegi nie są w stanie zniechęcić kobiet, które bez względu na wszystko pragną zatrzymać czas i chętnie sięgają po kolejne innowacyjne osiągnięcia współczesnej kosmetologii. Jeśli już teraz medycyna estetyczna jest zrobić w tej kwestii tak wiele ku uciesze pacjentów, to czy w przyszłości możemy spodziewać się rzeczywistego odkrycia serum młodości? Czas pokaże.

Dodaj Komentarz

Designed by WordPress.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zabieramy dziecko do dentysty Katowice

Dentysta Katowice zaprasza dzieci i młodzież Dbanie o zęby powinno mieć miejsce od wczesnych lat dziecinnych. Dlatego też, dentysta Katowice...

Zamknij