Jak mąż traktuje swoją żonę?

Należy dodać, że wśród kobiet istnieje ogromna różnica w czasie, w jakim następuje rozładowanie. Im szybciej może ono nastąpić, tym pewniej mogą zostać spełnione wszystkie warunki właściwego przebiegu aktu seksualno-erotycznego. Wśród niektórych specjalistów utrzymuje się przekonanie, że specyficzne warunki współczesnego życia, pełnego pośpiechu, napięć, wywołujące szybciej stany zmęczenia psychicznego, prowadzą do skrócenia czasu trwania aktu seksualnego u mężczyzn, a wydłużenia czasu, jakiego potrzebuje kobieta do uzyskania orgazmu. Jeśli sprawa ma się tak rzeczywiście, jest chyba niezbędne bardziej szczegółowe niż dotychczas zbadanie warunków i środków, które mogłyby tę rozbieżność.zredukować. Trzeba stwierdzić, że pragmatycznie rzecz biorąc nasza wiedza na ten temat jest bardzo uboga i niewiele różni się od wiedzy, jaką dysponował lekarz osobisty cesarzowej Marii Teresy, jakkolwiek dysponujemy wieloma nowymi informacjami na temat mechanizmów aktu seksualnego. Bardzo możliwe, że nie doceniamy we wzmagającym się rytmie współczesnego życia sprawy długości czasu, niezbędnego kobiecie do tego, aby w jej ustroju zaszły zmiany zapewniające uzyskanie orgazmu. Styl życia, rozkład dnia kobiety pracującej i prowadzącej dom, sprzyja temu znacznie mniej niż rozkład dnia kobiet, które dopiero marzyły o emancypacji.

Co dotyczy mężczyzn, być może, zbyt często traktują żonę nie jako partnerkę seksualną, nie jako osobę, która ma dać rozkosz, ale jako osobę, z którą wspólnie ponoszą ciężary życia.

Nie chcę tu wnikać w moralne aspekty problemu, chciałbym tylko wskazać, że spełnienie wszystkich funkcji, jakich podejmuje się współczesne małżeństwo, niewątpliwie wzbogaca różnorodność ich życia, odbija się jednak raczej negatywnie na współżyciu seksualnym. Wskazujące na to coraz powszechniejsze stosowanie środków farmakologicznych i protez ‚nie wydaje się zadowalającym rozwiązaniem problemu.

Dodaj Komentarz

Designed by WordPress.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mechanizm pobudliwości seksualnej

Mechanizm pobudliwości seksualnej jest najsilniejszy na początku pierwszej serii kopulacyjnej, następnie zaś ulega osłabieniu wraz z kolejnymi seriami kopulacyjnymi. Wyrazem...

Zamknij