Co powoduje Usztywnienie przeciążenia?

Usztywnienie takie powoduje przeciążenia na poziomie L4-Ls, w wyniku czego po upływie pewnego czasu dojdzie do zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych powyżej miejsca usztywnienia.

Do szkód może też dojść w przypadku pomylenia chromania neurogennego z chromaniem z powodu niedokrwienia mięśni. W wyniku pomyłki dochodzi do operacji (sympatektomia lub nawet zabieg na tętnicy) w pozycji przeprostu kręgosłupa lędźwiowego, która to pozycja jest dla chorego absolutnie przeciwwskazana. Ułożenie chorego po operacji w przeproście prowadzi do wystąpienia ostrego zespołu ogona końskiego, wymagającego natychmiastowego rozpoznania i laminektomii (Ehni).

Zdobywająca sobie duże uznanie mikrochirurgia kręgosłupa oznacza po prostu połączenie nowoczesnej techniki powiększania i oświetlania z istniejącymi technikami chirurgicznymi. Klasycznym wskazaniem do mikrochirurgii jest usuwanie jądra miażdżystego oraz odbarczenie rdzenia i korzeni. Metoda ta, zmniejszając uszkodzenia tkanek miękkich kręgosłupa, umożliwia skrócenie choroby, a tym samym polepsza wyniki leczenia. Niekorzystną metodą jest ograniczenie pola widzenia operatora, a tym samym możliwość pozostawienia resztek krążka międzykręgowego oraz zwiększone ryzyko zakażenia rany (manipulowanie mikroskopem nad raną).

Dodaj Komentarz

Designed by WordPress.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uszkodzenie korzeni nerwowych

Najczęściej mamy do czynienia z tym uszkodzeniem w przebiegu zmian zwy-rodnieniowych kręgosłupa, spowodowanych wypadnięciem jądra miażdżystego lub uciskiem przez wyrośle...

Zamknij